Перебудова бази даних Spotlight

hard-drive-spotlightОстанніми днями замітив, що Spotlight почав повільно видавати результати пошуку відносно назва програм (з /Applications). В попередніх версіях (Tiger 10.4, Leopard 10.5) це все відбувалось за кілька мілісекунд. Я спершу подумав, що пріоритети між видачею результатів змінились, але заглянувши у “Системні налаштування → Spotlight”,  було видно, що “Програми” стоять першими у списку. Звісно, тоді виникла ідея перебудувати базу даних Spotlight.

Для цього на сайті Apple є навіть стаття як це робити. Після виконання зазначених дій у мене нічого не змінилось. Та і не дивно, адже в тій публікації вказано, що цей метод має відношення до таких операційних систем як: Mac OS X 10.4 та Mac OS X 10.5. Після цього я вирішив перебудувати індекс Spotlight вручну…

Для цього нам знадобиться “утиліта”, що уже існує у Вашій Mac OS. Її назва – mdutil. Щоб очистити індекс із всіх дисків – необхідно виконати таку команду в “Терміналі”:

Але для мене виконання цієї команди не дало жодних результатів. Я тоді вдався до простого методу: спершу видалив “корінь /” диска з індексації, а потім його добавив 🙂 Для цього потрібно виконати 2 наступні команди по черзі:

Після їх виконання Ви маєте побачити таке:

Password:
/:
Indexing disabled.

та

/:
Indexing enabled.

Дальше лише залишається дочекатися коли Spotlight переіндексує свою базу. У мене це зайняло приблизно 30хв. Весь процес переіндексації можна спостерігати у тому ж Spotlight, що знаходиться у правому верхньому кутку.