Розумний “убивця” для Dashboard

Mac OS X - Dashboard

Рис. 1 Mac OS X - Dashboard

Dashboard – чи не одна із кращих інновацій Mac OS X, що дозволяє інтерактивно взаємодіяти із “віджетами” системи. Але найбільшим функціоналом який мені сподобався, стала взаємодія Dashboard  із WEB-браузером Safari. Бувають часто такі моменти, коли нас не цікавить WEB-ресурс в цілому, а скажімо, якась його частинка. Для цього ми можемо у Safari вибрати цікаву нам область із сторінки і відкрити її у Dashboard. В подальшому, щоб дізнатися, що змінилось на цікавих нам “частинках” із ресурсів, достатньо перейти у Dashboard, де він уже автоматично буде оновляти необхідну нам інформацію.

Прикладів може бути безліч: специфічні погодні “інформери”, курс валют на “міжбанку” та й навіть “Дівчина дня” із “релакса” (Рис. 1) 🙂 . Але збільшення таких “віджетів” потребує значних ресурсів операційної системи. А для прикладу, коли Ви у  Dashboard “заглядаєте”  1-2 рази на день, то всі його подальші обновлення для Вас будуть марними. Вихід є! Треба відключати Dashboard на той момент, коли він нам не потрібний. В інтернеті є багато програм, які дозволяють нам це робити кнопочками “On”/”Off”. Але через нашу зайнятість ми не завжди будемо пам’ятати, що треба відключити Dashboard…

Growl повідомлення

Рис. 2 Growl повідомлення

Для цього я написав простенький скрипт, що сам “убиває” Dashboard тоді, коли ми ним уже не користуємось. Принцип роботи його простий: ставимо його на Cron з періодом в 1 год., а дальше він сам моніторить наявність процесу “DashboardClient”. Якщо такий процес існує – скрипт просто “перезавантажує” Dock, який у свою чергу “глушить” всі “DashboardClient”. А про успішність своєї роботи скрипт повідомляє Вам Growl повідомленням (Рис. 2).

Щодо Cron: хто перший раз чує про нього – може скористатися програмою Cronnix. Там нічого складного немає. Створюємо нову задачу в режимі “Simple”, ставимо “All”( для всіх, окрім, хвилин “Minute”), Minute – ставимо у 0.Іншими словами, ми вказуємо “Cron”-у, що наша задача буде виконуватися  завжди, коли хвилина буде дорівнювати “нуль”. А це якраз і буде відбуватися кожної нової години. А “Command” буде такою: “osascript /%ПОВНИЙ_ШЛЯХ_ДО_СКРИПТА%/DashboardKiller.scpt”. Дальше “Apply” & “Save” 🙂

Щоб перевірити чи все правильно зробили із “кроном” – можете скористатися командою у Терміналі, що покаже Вам список активних задач:

Результат має бути подібним на мій:

0 * * * * osascript /Users/xman/DashboardKiller.scpt

DashboardKiller (1284 downloads)