Серцю не накажеш…

Серцю не накажеш...

Вечір… За вікном  лютує сувора зима, а на душі так важко, що словами не передати. Серце щимить від болю, але йому не накажеш… Тоді розрадою в таку мить стає піаніно, адже більше ніхто мене так не зрозуміє, як воно. Здається, що уже все викинув із голови і хочеться про все забути, але це тільки містичний вимисл того, щоб заспокоїти себе. В більшій мірі всім у світі можна керувати, і наче все стає підвладним, але за винятком одного: того, що так глибоко поселилось в мені. Більшість цей стан називають “коханням”, але яку  б назву він не мав – він особливий у кожного. Тому “осідлавши” любиму “клавінову”(піаніно), я почав з нею спілкуватися 🙂 В результаті нашого діалогу вийшло щось не звичайне: і не веселе, і не сумне – щось особливе. Саме важливо те, що різні моменти кожен сприймає по-своєму. Скажімо, один епізод із цієї композиції може здавається одній людині сумним, а інший – веселим. Для мене особисто – там все сумне: витримана мінорна гармоніка просто чипляє за душу в різних місцях. Але у кого є подібні почуття – йому дана композиція мала б дуже сподобатися, головне “проникнути” в неї…

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Download, 3.53 MB
Не сподобалась взагалі (1 бал)Так собі - можна краще (2 бали)Нормальна (3 бали)Сподобалась (4 бали)Просто SUPER! :) (5 балів) (34 голосів, середній бал: 4.76 з 5)

Loading...

А в загальному, на просторах “класичної музики” безліч творів де основний акцент робиться на майстерність виконання чи складність твору. А ось щось віднайти таке, що можна було б слухати по кілька разів і розуміти його суть – досить складно. Я спершу думав викласти просто як музичний варіант, але мене уже утомили запитання: “де ти таку музику завантажив”? “аа, то ти сам писав? – так чому не публікуєш у вигляді відео?”. Ну ось, будь ласка, 4-а композиція “Серцю не накажеш…” у вигляді відео: якість зйомки досить погана, так як все було знято простеньким цифровим фотоапаратом 🙂 Тому, якщо Вам сподобався відео-варіант – пишіть в коментаріях, адже якщо до мене ще колись прийде натхнення і з під моїх рук щось новеньке народиться – обов’язково запишу у вигляді відео.

P.S: Вітаю всіх з Денем Закоханих! Бережіть кохання, інакше зрада підступить незамітно і спрацюють народні слова: “Від кохання до ненависті – один крок” 🙂 Також, впершу чергу цінуйте від своїх коханих щось особливе, щось таке, що вони зроблять самі для Вас, а не придбають за гроші. Бо матеріальні цінності (іграшки, квіти, цукерки) кожному досяжні, а ось особисті – треба постаратися. Хто зі мною не згідний – через деякий час всеодно погодиться 🙂

 • Привіт!
  Прослухав ще раз композицію “Серцю не накажеш”.
  – стриманий Шопен, а може “Пори року” Чайковського? трудно асоціювати, незвична композиція через акомпаніамент (ліва рука), який “збиває” мелодію. Незвично. Можливо, варто було б розширити (гармонізувати) і розписати для квартету. Цікаво !!!

  • Привіт, Богдан! Спасибі за критику! Я її уже більше починаю полюбляти, аніж похвалу 🙂

   1. Щодо Шопена і Чайковського – ну Ви перебільшили 🙂 То люди з великої Літери. Наврядчи я щось такого зроблю, щоб прирівнятися до них. Адже на це потірбно витрачати майже весь свій день, як це вони робили, а не кілька годин в тиждень, як я це роблю. Будь яке мистецтво потребує старань і великої практики, але я не в силі осягнути все одразу 🙂

   2. Щодо “ліва рука збиває”. А можете вказати час в секундах, де Ви відчуваєте таке “збиття”?

   3. Щодо “розписати для квартету”. У мене була ідея, і знаю точно, що цей твір якби обробив якийсь професоінал і його заграв оркестр – то оплески слухачів би не вщухали. У ньмоу є своя специфіка, яка “чипляє” за душу. Ось правильно підібрати інстурменти в необхідних частина і цей твір зазвучить по-новому. Можливо, я трішки наберусь стажу і колись дійду до того, що буду розписувати на партії. Але спершу треба вивчити нотну грамоту, яку я майже не знаю, і віднайти тих, хто б хотів зі мною в парі щось зіграти. Думаю, щось із струнного гармонійно би підкреслило цю композицію.

 • Свєтка

  м….мелодія просто чудесна,захоплює,перехватує дух……..тут відчувається .ну я незнаю.така енегрія,тепло….сумного тут нічого небачу….хотя дивлячись з яким настроєм це слухати,тут відчуваються переживання,почуття,емоції….ех…..талант……….в цій мелордії відчувається життя…або скоріше прагнення до нього,до кращого,до мрій ……..

 • Танюха

  Я в захваті!!!!!!!! Це відчуття не можливо передати словами! Ти просто молодець! Продовжуй так і далі! Удачі, терпіння та розуміння тобі!